SK SIGMA OLOMOUC B-FK Frýdek-Místek- 7 : 0(4:0)-MSFL 6.kolo-4.9.2021

Název

Popis

V 6. kole Moravskoslezské fotbalové ligy Sigma Olomouc B vyzvala na domácí půdě Frýdek-Místek. A že to byla podívaná! Více než jasnou převahu olomouckých hráčů ukázalo konečné skóre 7:0. Dvakrát se trefil Langer, třikrát Matoušek, po jednom gólu pak přidali Beneš a Slaměna.Trenér Augustin Chromý dnes využil hráče áčka Víta Beneše a Radka Látala, jenž se zotavili ze svalového zranění, Patrika Slaměnu, Jakuba Matouška a Jana Stejskala.
Hanáci vstoupili do utkání skvěle. Spáčil vybídl ve 4. minutě Matouška ke skórování, olomoucké křídlo v dobré pozici s přehledem prostřelilo brankáře Květoně.
Druhý gól přidali olomoučtí fotbalisté zanedlouho. Po levém křídle se krásně uvolnil Michal Galus a výstavním centrem nabil Jakubovi Matouškovi, jenž se do sítě Frýdku tentokrát trefil hlavou.
A další branka přišla pět minut poté. Odražený míč se na hranici šestnáctky dostal ke Štěpánovi Langerovi, jehož následná střela skončila v síti – 3:0 pro Olomouc.
Jasnou převahu Sigmy v prvním poločase naši fotbalisté potvrdili čtvrtou brankou ve 32. minutě. Jejím autorem byl podruhé v utkání Štěpán Langer, který před frýdeckou bránou zůstal osamocen a po přihrávce Piňi mířil přesně.
Frýdečtí neměli v prvním poločase ze hry téměř nic, k ohrožení olomoucké brány se nedostali ani jednou. Sigma v první půli dominovala a čtyřbrankový náskok si držela zaslouženě.
Druhý poločas přinesl podobný obraz hry jako v tom prvním. Olomoučtí fotbalisté si drželi tempo hry a lépe kombinovali, výrazné šance si však nevypracovávali. V 63. minutě se jim to přeci jen podařilo, a to opět v podobě Jakuba Matouška, který nádhernou ranou z kraje pokutového území poslal míč za záda brankáře Frýdku.
Gólové hody na hřišti číslo 2 v areálu Androva stadion však nekončily. V 77. minutě se po závaru před bránou hostů dostal do šance Vít Beneš. Ten měl dost času na zpracování míče i na střelu, která mu náramně sedla. Míč se od tyče odrazil do sítě a zkušený stoper tak oslavil návrat na trávníky gólem.
Posledním střelcem v dnešním utkání se stal Patrik Slaměna. Olomoucký záložník si převzal výbornou kolmou přihrávku a tváří tvář brankáři Květoňovi si počínal jako zkušený mazák, brankáři udělal kličku a s přehledem zavěsil míč do odkryté brány.
B tým tak zvítězil nad Frýdkem 7:0. V dalším kole MSFL se utká 8. září v Rosicích s místním Slovanem.
Hodnocení trenéra Chromého: „Při sestavování dnešní základní jedenáctky jsme měli paradoxně problémy s postem útočníka. Jan Fiala je a Jegor Golenkov jsou zranění. Nakonec se této role ujal Ricardo Piňa, který sice postavou není typem útočníka, který by svou výškou dohrával centry. Ale zhostil se toho velmi dobře a velkou oporu měl v rychlých křídlech Grečmalovi a Matouškovi, které doplňovali Slaměna a Langer. Navíc nás vzadu jistili zkušený brankář Stejskal a také Vít Beneš, kteří hru dobře četli a řídili. Mladí hráči kolem nich pak hráli v klidu a podávali dobrý výkon. Utkání se dnes střelecky povedlo Matouškovi a Langerovi, ale i ostatní hráči podali nadprůměrný výkon. Dnes to pro nás bylo zasloužené vítězství.“

SK Sigma Olomouc B – FK Frýdek-Místek 7:0 (4:0)
Branky: 4., 13. a 70. Matoušek, 18. a 32. Langer, 77. Beneš, 84. Slaměna.
ŽK: Látal – Juříček.
Rozhodčí: Vejtasa – Řezníček, Slabý.
Sigma B: Stejskal – Látal (64. Bednár), Beneš, David, Galus M. – Matoušek (74. Vyhlídal), Langer (64. Grygar), Spáčil (74. Mikulenka), Slaměna, Grečmal (81. Fabiánek) – Piňa. Trenér: Augustin Chromý.
Frýdek: Květoň – Vrbka, Blejchař, Křenek, Velner, Juříček, Kučera, Manzia, Raab (87. Janša), Kovařík, Byrtus (81. Míček). Trenér: Karel Orel.