SK SIGMA OLOMOUC B-FK Blansko- 3 : 0 (0:0) -MSFL 10.kolo-3.10.2021

Název

Popis

V desátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítal B tým Sigmy Olomouc na domácím hřišti aktuálně pátý tým tabulky FK Blansko.
V základní sestavě nastoupili Jiří Spáčil a Ricardo Piňa, kteří si včera připsali první ligový start za A tým. V základní jedenáctce se také objevili Radek Látal, Jakub Matoušek, Jáchym Šíp a Michal Vepřek, jenž se na trávník vrátil po zranění.
Prvních dvacet minut utkání hrála obě mužstva vyrovnaně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, výrazné brankové příležitosti zatím ale zhruba stovka přítomných diváků neviděla.
Ve 31. minutě Vepřek vybojoval míč na vlastní polovině a podél levé postranní čáry přihrál nabíhajícímu Šípovi. Ten sprintoval směrem dopředu, obešel bránícího hráče soupeře a stačil ještě odcentrovat před brankáře Nešetřila. Tam si míč zpracoval Piňa a vystřelil, gólman hostů byl ale připraven.
Minutu nato se do slibné šance dostal Matoušek. Po centru Piňi z levé strany si naběhl do vápna a hlavičkou brankáře Blanska překonal. Gólová radost Sigmy ale byla krátká. Gól Matouška toži nebyl uznán, neboť záložník Sigmy zahrával rukou.
Matoušek byl také u další gólové příležitosti Sigmy ze 40. minuty. Z pravé strany vápna vyslal prudkou ránu, ta ale s tečí obránce Blanska jen orazítkovala břevno.
Do konce poločasu tedy zůstalo skóre nezměněno.
Do druhé půle vstoupila Sigma aktivně. Ve 47. minutě si na centr zleva naběhl znovu Matoušek, jeho střela ale mířila vysoko nad.
Ve 48. minutě došlo na hřišti ke zranění, když se Bednár s Machem při výskoku srazili hlavami. Oba utrpěli tržnou ránu na hlavě a musela je odvézt záchranná služba. Oba jsou však naštěstí v pořádku.
Tlak Sigmy sílil. Slibnou akci v pravém rohu hřiště uhrál Slavíček v minutě 55. Obehrál dva protihráče a levačkou vyslal míč na bránu, bohužel však mířil vedle levé tyče.
Zvýšená aktivita se olomouckým hráčům vyplatila o pár minut pozoději. V 61. minutě se hlavou prosadil Spáčil a zajistil tak kýžený gól pro Olomouc. A Sigma soupeře tlačila i nadále. V 79. minutě byl na hranici vápna podražen Slavíček. Následný pokutový kop proměnil Galus.
Běžela první minuta nastavení, když vysokou přihrávku dozadu na obránce Blanska vystihl Grečmal a šikovným lobem rozvlnil síť Blanska potřetí. B tým tak zvítězil nad Blanskem 3:0 a připsal si čtvrté vítězství v řadě.
Hodnocení trenéra: „Dnešní utkání bylo hodně o soubojích a síle. Souboje byly chvílemi tvrdé, proto u nás došlo ke dvěma vynuceným střídáním v podobě Davida a Bednára. Soupeř je zvyklý vyhrávat, takže do toho, jak se říká „šlapal“. Navíc se soupeř nacházel o dva body v tabulce pod námi. Dnes jsme tedy hráli o to, aby nás nepřeskočil. Blansko má ve svých řadách velmi šikovné hráče, například Machálka nebo Macha. Věděli jsme, že klíčem k úspěchu dnes bude kvalitní defenzíva. Tam nám pomohli krajní hráči áčka, například Michal Vepřek, který do hry přišel po delší pauze. Utkání poté dohrával na stoperu, takže to pro něj nebylo jednoduché. Ale vzadu jsme utkání zvládli na nulu. V prvním poločase jsme hráli hodně přes křídla Šípa a Matouška. Tam jsme měli hodně slibných situací, které jsme ale nedohráli. Ve druhém poločase nakonec góly přišly a zaslouženě jsme zvítězili.“
SK Sigma Olomouc B – FK Blansko 3:0 (0:0)
Branky: 61. Spáčil, 79. M. Galus (pen.), 90+1. Grečmal.
Rozhodčí: Volek – Marek, Macrineanu.
ŽK: Alexa, Blažík, Todorič, Smrčka – David, Grygar, Langer.
Sigma B: Stoppen – Látal (46. Slavíček), Kotouč, David (28. Bednár – 50. M. Galus), Vepřek – Matoušek, Spáčil, Grygar, Langer, Šíp (82. Hadaš) – Piňa (82. Grečmal). Trenér: Augustin Chromý.
Blansko: Nešetřil – Chyla (76. Tenora), Feik (62. Blažík), Minařík, Mach (50. Todorič), Tulajdan, Alexa (62. Bakayoko), Fall, Reteno, Smrčka, Machálek. Trenér: Petr Vašíček.