SK SIGMA OLOMOUC B-FC Velké Meziříčí- 2 : 0 (2:0) -MSFL 8.kolo-18.9.2021

Název

Popis

V 8. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítalo béčko Sigmy Olomouc na domácím hřišti Velké Meziříčí. Rezerva Olomouce porazila Meziříčí 2:0 díky brankám Spáčila a Šípa.
V prvním poločase působila hra obou mužstev neurovnaným dojmem. Za tím stál především větší počet nepřesností, který přerušoval plynulost kombinace. Jako první zahrozili hosté. V 8. minutě se jim podařilo skórovat, branka ovšem nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení jednoho z hráčů Velkého Meziříčí.
K dalšímu ohrožení brány Olomouce se hráči Meziříčí dostali v 15. minutě. Střela z 20 metrů ale naštěstí jen orazítkovala levou tyč.
Sigma na aktivitu Meziříčí dokázala odpovědět ve 20. minutě. To byl na hranici vápna faulován Piňa. Následný přímý kop zužitkoval Spáčil, jenž výstavní ránou do levého horního rohu soupeřovy branky otevřel skóre zápasu – 1:0 pro Sigmu.
Ve 32. minutě Hanáci předvedli krásnou akci. Rychlý brejk započal Matěj Hadaš, který průnikem přes střed hřiště poslal přihrávku zleva nabíhajícímu Jáchymu Šípovi. Ten nikým nehlídán měl dostatek času si míč zpracovat a brankář Kolář proti jeho střele k pravé tyči neměl šanci. Do šaten tak odcházelo spokojenější mužstvo Sigmy.
Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ani jeden celek si nevypracoval výrazné brankové příležitosti. V 64. minutě však byla Sigma blízko gólu. Ricardo Piňa sprintoval po pravém křídle až téměř k rohovému praporku. Přestože byl bráněn hostujícím obráncem, dokázal míč ještě posunout na Grečmala. Brankář Kolář byl připraven a šanci zlikvidoval.
Do konce poločasu přihlížející stovka diváků další gól neviděla, a tak si Hanáci z dnešního duelu odnesli tři body. Další ligové kolo čeká naše béčko 26. září od 10:15 v Uničově.
Hodnocení trenéra Chromého: „V kádru soupeře dnes nastoupila řada zkušených hráčů, kteří prošli celky v první a druhé lize. V úvodu utkání jsme byli velmi aktivní. Během prvního poločasu se nám podařilo vstřelit dvě branky a myslím si, že jsme byli lepším týmem. Po poločase začali hosté hrát vabank. Nám se poté v poli a na soupeřově polovině nedařilo vyhrávat souboje. Prohrávali jsme hlavně většinu hlavičkových soubojů, vyjma obranných soubojů našich stoperů. Při našich odražených míčích se pak soupeř více dostával do hry. My jsme paradoxně mohli skórovat Uričou, kdy šel na brankáře úplně sám z levé straně, střílel však těsně vedle. Další šanci měli při dorážkách Grečmal či Piňa. Tyto příležitosti jsme měli proměnit a navýšit skóre na 3:0, aby pro nás utkání probíhalo klidněji. Soupeř byl totiž nebezpečný až do konce. Jsem však rád, že se nám dnes podařilo zvítězit, navíc s nulou vzadu.“
SK Sigma Olomouc B – FC Velké Meziříčí 2:0 (2:0)
Branky: 22. Spáčil, 32. Šíp.
Rozhodčí: Mrázek – Kostelník, Koláček.
ŽK: Grygar, Spáčil – Vošmera, Mucha.
Sigma B: Stoppen – Látal (46. Slavíček), Kotouč, David, Galus – Uriča, Spáčil, Grygar (82. Bednár), Hadaš, Šíp (46. Grečmal) – Piňa (87. Cubo). Trenér: Augustin Chromý.
Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Berka, Šuta (41. Mi. Malata), Nedvěd, Plichta, P. Demeter, R. Demeter, Karmazín (68. Vošmera), Mucha, Vašíček (73. Ma. Malata). Trenér: Jan Šimáček.