SK SIGMA OLOMOUC B-FC Baník Ostrava B- 3 : 3(0:2)-MSFL 1.kolo-1.8.2021

Název

Popis

První utkání v novém soutěžním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy dnes odehrál B-tým SK Sigma Olomouc. V zápase padlo celkem šest branek. Sigma prohrávala po prvním poločase 0:2, ve druhé půli však dokázala díky brankám Fialy, Grečmala a Chytila utkání zvrátit na svou stranu. Vedení ale nešťastně ztratila v nastaveném čase po vlastní brance Jemelky.
Trenér Augustin Chromý v základní sestavě přivítal hráče A-týmu: Václava Jemelku, Patrika Slaměnu, Mojmíra Chytila a Jáchyma Šípa. Do brány se postavil Tadeáš Stoppen.
Od úvodního hvizdu se hrálo vyrovnané utkání. Byl to ale Baník, který si vypracovával více gólových příležitostí, a to především po chybách Olomouce. Ve 24. minutě se z rohového kopu na zadní tyči prosadil ostravský Martiník, jeho dělovku ale sebevědomě vychytal připravený Tadeáš Stoppen.
Aktivita Ostravy se jí vyplatila o pár okamžiků později. Ve 36. minutě přenesl šikovným pasem jeden z krajních hráčů Baníku hru na levé křídlo, kde si míč zpracoval Petr Jaroň a proti jeho prudké střele bohužel Stoppen neměl šanci.
Po inkasované brance si příležitost vypracovala i Sigma. Ve 43. minutě z pravého rohu hřiště centroval k zadní tyči Jáchym Šíp, dobře postavený Jan Fiala ale jen o centimetry letící míč hlavou minul.
Bylo to však ostravské mužstvo, které bylo u další změny skóre. Po dlouhém pasu za olomouckou obranu míč ukořistil Smékal a osamocen se řítil na bránu Hanáků. Bohužel pro Sigmu rozvlnil olomouckou síť podruhé.
Přestože závěr první půle nebyl pro hráče Sigmy šťastný, vstup do druhého poločasu už pro ně vyzněl mnohem lépe. V 52. minutě byl autorem první branky Sigmy Jan Fiala, který po centrované přihrávce Michala Galuse hlavičkou započal obrat Sigmy.
O pět minut později se prosadil také Daniel Grečmal. Po centru Uriči se i jemu podařilo překonat gólmana hostů.
Ke konci utkání stoupala nervozita, emoce způsobily potyčku po faulu na Spáčila. Žlutou kartu pak obdržel Mojmír Chytl. Tentýž hráč byl o několik momentů později autorem vedoucí branky Sigmy. Po rohovém kopu Olomouce míč lapil brankář Baníku, balon mu však vyklouzl z rukou a pohotový Chytil už jen dorážel do brány – 3:2 pro Hanáky.
Když už to vypadalo, že Sigma získá 3 body, Baník se odhodlal k jednomu z posledních útoků. Nebezpečný přízemní centr z levé strany nadělal olomouckým obráncům problém. Beňa se jej snažil odkopnout z vápna, jenže nešťastně napálil dobíhajícího Jemelku, který již neměl šanci vyhnout se rychle letícímu míči.
Baník tak minutu před koncem utkání dokázal srovnat skóre na 3:3. Oba týmy si z utkání odnesly po bodu. Další utkání sehraje sigmácké béčko 8. srpna od 10:15 proti 1. FC Slovácko B na hřišti v Kunovicích.
Hodnocení trenéra Chromého: „Bylo to typické první utkání, někteří hráči byli zbytečně nervózní. Po prvním poločase bych výsledek 3:3 bral. Ale pak jsme si v 91. minutě dali vlastní gól a z toho jsme poněkud nešťastní. V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání, oba soupeři byli lepší v ofenzívě než defenzívě. Každá akce byla nebezpečná i proto, že se hodně rozpršelo a trávník byl hodně mokrý. První gól jsme dostali po ztrátě ve středu hřiště a rychlém nákopu na levou stranu. Náš obránce se nestihl vrátit, protože jsme byli v ofenzívě. U druhého inkasovaného gólu bylo nedorozumění, kdy naši hráči volali na stopera, ale ten si nevšiml, že jsou za ním hráči soupeře. Byla tam chyba v komunikaci, čehož Baník využil. Do druhého poločasu jsme šli se dvěma změnami v sestavě. Nastoupili jsme do hry velmi dobře, srovnali jsme na 2:2. Na 3:2 potom zvyšoval Mojmír Chytil, kdy brankáři Baníku vypadl míč z ruky. Vyrovnávací gól byl smolný. Bylo to v 91. minutě, kdy chtěl Beňa míč před naší bránou odkopnout do zázemí, ale nešťastně trefil Jemelku.“
SK Sigma Olomouc B – FC Baník Ostrava B 3:3 (0:2)
Branky: 51. Fiala, 56. Grečmal, 84. Chytil – 36. Jaroň, 45 + 1. Smékal, 90 + 1. Jemelka (vl.).
Rozhodčí: Kostelník – Vostrejž, Hudec.
ŽK: Grygar, Chytil.
Sigma Olomouc: Stoppen – Langer, Kotouč, Jemelka, Galus M. (84. Beňa) – Grečmal (88. Bednár), Slaměna (46. Grygar), Spáčil, Chytil, Šíp (46. Uriča) –; Fiala (75. Slavíček). Trenér: Augustin Chromý.
Baník Ostrava: Číž – Sanneh, Zálešák (75. Sotorník), Harušťák, Granečný – Jaroň, Boháč (90. Holaň), Martiník (46. Chvěja), Kulig, Říha – Smékal (64. Śmiga). Trenér: Tomáš Hajdušek.