SK SIGMA OLOMOUC B-1.SC Znojmo FK- 3 : 3 (1:3) -MSFL 16.kolo-13.11.2021

Název

Popis

K poslednímu utkání Moravskoslezské fotbalové ligy před zimní přestávkou dnes nastoupil B tým Sigmy Olomouc. Na domácím hřišti přivítal 1. SC Znojmo. Sigmácké béčko prohrávalo po první půli 1:3. Během druhého poločasu se však tým semknul a góly Radka Látala a Pavla Zifčáka nakonec vybojoval bod za remízu 3:3.
Úvodní branka utkání padla již po čtrnácti minutách hry, když síť olomoucké brány rozvlnil znojemský Moučka. Sigmě se nedala upřít snaha, finální fáze však našim hráčům vázla. Obrana Znojma pracovala poctivě. A nejen ta. V 25. minutě se totiž po rychlé akci Znojemských trefil výstavní střelou z dvaceti pěti metrů Glushacher. Sigma tak prohrávala o dvě branky.
Zatímco Hanákům se nedařilo kombinovat, Znojmo svými rychlými přechody dělalo sigmácké obraně problémy. Ve 35. minutě se z těžkého úhlu z levé strany trefil Štrombach, jehož střela orazítkovala zadní tyč a odrazila se za záda brankáře Stejskala. Skóre tak pro Olomouc nevypadalo vůbec dobře.
Sigmáci ale nic nevzdávali. Hned minutu nato si po rohovém kopu u vzdálenější tyče znojemské brány počkal nikým nehlídán Radek Látal a hlavičkou gólmana Znojma překonal.
V úvodu druhé půle Sigma značně ožila. Vysoký presing se hráčům Olomouce vyplatil. V 58. minutě potáhl míč středem hřiště Greššák a prodloužil na zleva nabíhajícího Matouška. Ten centroval přímo na Zfičáka, jenž byl před brankářem Znojma osamocen. Jeho hlavička byla přesná. Olomouc tak prohrávala už jen o jednu branku.
Sigma přidala na tempu a další branka přišla vzápětí. Stejskal rozehrál vysoko na Spáčila, který potáhl míč po pravém křídle a kolmicí připravil gólovou příležitost Látalovi. Proti jeho střele byl brankář Znojma bezradný. Pro Látala to byla druhá branka v utkání.
Fotbalisté Sigmy Olomouc tak remizovali se Znojmem 3:3 a v tabulce MSFL přezimují na druhém místě za vedoucí Kroměříží.
Hodnocení trenéra Chromého: „Našemu dnešnímu soupeři Znojmu se v posledních utkáních daří. Formu potvrdili i dnes v prvním poločase, kdy ze čtyřech střel vstřelili čtyři branky. Naší chybou bylo, že jsme naše příležitosti nedohráli do gólu a tím jsme soupeře posadili na koně. Znojmo se pak po třetí brance uvolnilo a hrálo pohodlně. Pořád jsem však věřil, že jsme schopní skóre otočit. Naši hráči na to kvalitu mají. Snažili se, vytvořili si příležitosti. Škoda jen, že jsme některé z nich nevyužili a byli jsme při nich příliš zbrklí. Utkání jsme mohli zvládnout lépe, na druhou stranu klobouk dolů před kluky, že výsledek ubojovali.“
SK Sigma Olomouc B – 1. SC Znojmo FK 3:3 (1:3)
Branky: 37. a 61. Látal, 58. Zifčák – 14. Moučka, 25. Glushach, 34. Štrombach
ŽK: Matoušek, Spáčil, Langer – Goncalves 2x.
ČK: Goncalves (2 ŽK).
Rozhodčí: Žurovec – Slováček, Macrineanu.
Sigma B: Stejskal – Látal, David (87. Piňa), Greššák, Vepřek – Matoušek, Langer, Grygar (46. Slavíček), Spáčil, M. Galus – Zifčák. Trenér: Chromý.
Znojmo: Przybysz, Russman, Okleštěk (79. Traore), Štrombach (79. Da Silva), Glushach, Kočík, Goncalves, Prokeš, Moučka, Krakovčík, Kirschner (92. Vocílka). Trenér: Skácel.